I. YARIYIL

 

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

1

ATA101

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ-I

2

0

2

Z

2

2

YDL101

YABANCI DİL - I

4

0

4

Z

5

3

TDL101

TÜRK DİLİ – I

2

0

2

Z

2

4

INS101

MATEMATİK - I

4

0

4

Z

5

5

INS103

TEKNİK RESİM

1

2

3

Z

3

6

INŞ105

YAPI MALZEMELERİ

3

0

3

M

3

7

INS107

İŞLETME YÖNETİMİ

3

0

3

M

4

8

INS109

MEKANİK VE STATİK

2

0

2

M

2

9

INS111

MESLEKİ UYGULAMALAR

2

2

4

M

3

10

İNŞ113

İLETİŞİM

2

0

2

M

2

 

 

TOPLAM

25

4

29

-

31

II. YARIYIL

 

D.KOD

DERS ADI                                                              

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

1

ATA101

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ-II

2

0

2

Z

2

2

YDL101

YABANCI DİL - II

4

0

4

Z

5

3

TDL101

TÜRK DİLİ – II

2

0

2

Z

2

4

INS102

MATEMATİK - II

4

0

4

Z

5

5

INS106

MUKAVEMET

2

0

2

M

2

6

INS108

BETON TEKNOLOJİSİ

3

1

4

M

5

7

INS110

YAPI STATİĞİ

2

1

3

M

2

8

INS112

ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ

2

0

2

S

3

9

INS104

BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ

3

0

3

S

4

10

INS114

İNŞAAT MESLEK RESMİ

3

0

3

S

2

11

STJ100

ENDÜSTRİYE DAYALI ÖĞRENİM(STAJ-30 İŞ GÜNÜ)

0

0

0

Z

8

 

 

TOPLAM

27

2

29

 

40

  Z :Zorunlu M: Mesleki S: Seçmeli
III. YARIYIL

 

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

1

INS201

ARAZİ ÖLÇMELERİ(ÖLÇME BİLGİSİ)

3

0

3

M

2

2

INS203

ZEMİN MEKANİĞİ-I

3

0

3

M

3

3

INS205

BETONARME-I

4

0

4

M

4

4

INS207

BİLGİSAYARLA DESTEKLİ ÇİZİM

2

1

3

M

2

5

INS209

ÇELİK YAPILAR

3

0

3

M

2

6

INS211

YAPI METRAJI VE MALİYETİ

3

1

4

M

3

7

INS213

YAPI TESİSATLARI

2

0

2

M

2

 

 

     SEÇMELİ DERSLER (en az üç ders dokuz saat)

20

2

22

-

18

1

INS215

YAPI HASAR TESPİTİ

3

0

3

S

4

2

INS217

SU TEMİNİ-ATIK SULAR

3

0

3

S

4

3

INS219

MESLEKİ BİLGİSAYAR UYGULAMALARI

3

0

3

S

5

4

INS221

KÂGİR-AHŞAP YAPILAR

3

0

3

S

4

5

INS223

KALİTE YÖNETİMİ

2

0

2

S

2

6

INS225

DİĞER SEÇMELİ DERSLER

3

0

3

S

4

 

 

     TOPLAM

29

2

31

-

 

* Seçmeli dersler ( en az 3 ders toplam 9 saat )
IV. YARIYIL

 

D.KOD

DERS ADI

Te

Uy

D.Saati

Z/M/S

AKTS

1

INS202

YAPI ONARIM VE GÜÇLENDİRME

3

0

3

M

2

2

INS204

ZEMİN MEKANİĞİ-II

3

0

3

M

2

3

INS206

YAPI DENETİMİ VE MESLEK ETİĞİ

2

0

2

M

2

4

INS208

PROJE ETÜTÜ VE UYGULAMASI

3

0

3

M

2

5

INS210

BİLGİSAYARLA DESTEKLİ TASARIM

2

1

3

M

2

6

INS212

BETONARME-II

2

0

2

M

2

7

INS214

ŞANTİYE ORGANİZASYONU

3

0

3

M

5

8

INS220

KARAYOLU İNŞAATI

3

0

3

M

4

 

 

       SEÇMELİ DERSLER (en az üç ders dokuz saat)

21

1

22

-

21

1

INS218

AKIŞKANLAR MEKANİĞİ VE HİDROLİK

3

0

3

S

4

2

INS216

KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ VE STANDARTLAR

2

0

2

S

2

3

INS222

MİMARİ ÇİZİM TEKNİKLERİ

3

0

3

S

4

4

INS224

PREFABRİK YAPILAR

3

0

3

S

4

5

INS226

APLİKASYON

4

0

4

S

6

6

INS228

ÇEVRE KORUMA

2

0

2

S

2

7

INS230

DİĞER SEÇMELİ DERSLER

3

0

3

S

3

 

 

    TOPLAM

30

1

31

 

 

Z: Zorunlu M: Mesleki S: Seçmeli
* Seçmeli dersler en az 3 ders toplam 9 saat )

 

NOT

  • İKMEP programında seçmeli derslerin toplamı, mesleki ve zorunlu derslerin en az %25’i olmak zorundadır.
  • III. ve IV. Yarıyıllarda, en az 9 saat seçmeli ders okutulacaktır.  Bu dersler isteğe bağlı seçilebilir.